דורית דים
 אימון ליווי והנחיה ליחידים ולארגונים

במקום זה מקובל לציין את פרטי ההתקשרות לחברה (כתובת מלאה) או לחילופין ציון זכויות היוצרים באתר "זכויות היוצרים באתר שמורות לחברת "ישראלי", אין לשכפל או להעתיק..."

  לפגישת היכרות חינם , מלאו פרטים בצור קשר

כל אחד יכול, לכל אחד מגיע, להכניס קצת צבע לחיים

בשביל להמריא לא צריך כנפיים וובשביל לצלול לא מוכרחים שנורקל. יש הרבה יותר מדרך אחת כדי להגיע מא’ לת’, צריך רק לצאת לדרך ולעיתים הדרך חשובה לא פחות מנקודת היעד. ואם יוצאים ורק אם  יוצאים...מגיעים למקומות נפלאים.

 

מומלץ להיות אסיר...תודה


מהכרת תודה להוקרת תודה, המילה "תודה" מצויה ברפרטואר  היומיומי שלנו אך זיהויה כמיומנות חיים ויצירת מחויבות למשמעותה יכולה לשדרג את חיינו ואת חיי הסובבים אותנו אלף מונים.אנחנו נתקלים באתגרים, מחפשים תשובות, רוצים הבנה ושיתוף פעולה או כמאמר המשורר (נתן זך) "כולנו זקוקים לחסד". אחת התשובות העוצמתיות ביותר תימצא כשנדע את מי ואת מה אנו מעריכים – ועל מה אנו מודים.           

מכיר תודה הוא מי שמודה כפשוטו, זה יכול להיות אותו הילד שבשל נימוסיו הטובים מודה על הסוכרייה שקיבל. זוהי תודה ספונטנית על מה שגורם לנו שמחה נקודתית, תודה כמעט אוטומטית אם כי אין להפחית בחשיבותה, כבר כאן נזרעים זרעי יכולת הקבלה (של דבר או של עצמי). זוהי הכרה/הודיה שהיא כהודאה ומעניין לראות שבעברית "מודה" מכסה באנגלית הן את thanks והן את admit.

מוקיר תודה  לוקח את ההכרה בתודה שני צעדים קדימה, הוא מכבד (appreciate) מתוך התבוננות, הוא מייחס ערך למה שהוא מודה עליו גם אם נשוא התודה יכול להצטייר כטריוויאלי (התעוררתי בבוקר, אני נושם).  ההוקרה היא ערך, מעצימה את הנותן והמקבל כאחד ומייצרת בונדינג חשוב ביניהם.

אסיר תודה  (grateful) הוא הפרואקטיבי שבחבורה, "אסיר" משוחרר מאוד שלא רק יודע להעריך ולהודות, אלא ממש מרגיש בצורך ומביע אותו בפה מלא, בכוונה מלאה וגם בעשייה. הוא מודה לא רק על המובן מאליו- הטוב, החיובי והקיים אלא מסוגל להודות שדבר אינו מובן מאליו, ובצד ההודיה על ה"יש" מסוגל להודות גם על מה ש"אין" כמו ששרה קורין אלאל: "תודה על כל האור גם על הצל תודה". הוא יודע שגם אם אין לו כל מה שהוא רוצה, יש לו יותר משנחוץ לו. יתרה מכך, גם במה שעלול להתפרש בעין אובייקטיבית כ"רע" יש על מה להודות ולא מן השפה ולחוץ אלא מתוך מציאת החיובי או הודאה על ההתראה, הלמידה וההזדמנות שהוא מספק.

התודה היא סוג של פעולה, של קישור, אנרגיה שכמו אהבה "מתרבה" רק כשהיא באה לידי ביטוי.  כשאנחנו מנכסים לחיינו את ערך התודה, אנחנו מגלים עוד ועוד דברים שניתן להודות עליהם, ומגדילים את התחושה שאנו מבורכים או ברי מזל. האנרגיה וההתלהבות שתחושה זו מספקת לנו, מאפשרת לעשות יותר, להודות יותר... ולגרום לכך שאפילו השמיים לא ייראו כגבול. מכיוון שלא ברור מה קודם למה, ראוי שמי שצמא לברכת התודה יתחיל לחצוב את המעיין שלה....        

אריק איינשטיין כתב:" תודה אנשים טובים תודה/ תודה על השקט תודה על האור, על הלב הרחב שהמיס את הכל/ על הראש הבריא סערת הנפש, הזמן היקר החום והרגש/ תודה על הרוך התמימות הפשוטה, הליטוף החיבוק המילה הטובה/ על הכל בו נשמת האדם עמוסה/ תודה אנשים טובים תודה".

תודה שקראתם
צור קשר עוד היום!