דורית דים
 אימון ליווי והנחיה ליחידים ולארגונים

במקום זה מקובל לציין את פרטי ההתקשרות לחברה (כתובת מלאה) או לחילופין ציון זכויות היוצרים באתר "זכויות היוצרים באתר שמורות לחברת "ישראלי", אין לשכפל או להעתיק..."

  לפגישת היכרות חינם , מלאו פרטים בצור קשר

כל אחד יכול, לכל אחד מגיע, להכניס קצת צבע לחיים

בשביל להמריא לא צריך כנפיים וובשביל לצלול לא מוכרחים שנורקל. יש הרבה יותר מדרך אחת כדי להגיע מא’ לת’, צריך רק לצאת לדרך ולעיתים הדרך חשובה לא פחות מנקודת היעד. ואם יוצאים ורק אם  יוצאים...מגיעים למקומות נפלאים.

 

ליווי תהליכים

עולם התעסוקה הדינאמי וההישגי של ימינו, מביא עימו אתגרים אישיים וארגוניים. השוק העסקי הופך להיות יותר מורכב ותובעני. האתגרים הניהוליים העומדים בפני ארגונים, מחייבים היערכות  המותאמת לניהול גמיש במצבי הצלחה מחד ואל מול איום מאידך. ארגונים נדרשים להתייעל, להשתנות ולהתפתח. העובדים והמנהלים בראשם נדרשים להתמודד עם המציאות המשתנה, עבודה בעומסים וחוסר וודאות. לרפרטואר האישי של כל מנהל בארגון נודעת חשיבות רבה בעיצוב העובדים ובמידת השפעתו על הצלחתו העסקית של הארגון. במציאות העסקית של ימינו, יותר ויותר מנהלים מכירים ב COACHING אימון אישי למנהלים, כגישה יישומית למימוש פוטנציאל היחיד כפרט וכמנהל בשאיפה המתמדת למצוינות וככלי חשוב ביותר לפיתוח מיומנויות ניהול אפקטיביות.
האימון הניהולי פותח בפני המתאמן נתיב לשיפור מיומנויות אישיות וניהוליות ותורם לשיפור מתמיד בהגדלת האפקטיביות האישית תוך שימת דגש על פיתוח תקשורת פתוחה ומעצימה המתבטאת בזרימה בין ממשקי הניהול הפנים ארגוניים וביסוס מערכות היחסים אותן הוא מנהל בארגון ומחוצה לו.
איך זה קורה?
העבודה המשותפת עם המאמן מתבצעת תוך התייחסות לאתגרי הארגון מתוך אבחון והעמקה של חוזקותיו/חולשותיו של המנהל המתאמן בשלושה תחומים מובילים (ומשיקים זה לזה) :
אימון למנהיגות העצמית. מטרת האימון האישי לפתח אסטרטגיה שתאפשר למנהל זיהוי "עוגני קריירה" אישיים ומקצועיים, לגבש חזון אישי, לזהות את נקודות הפריצה שלו ולטעת בו את האמונה והאומץ לממש את יכולותיו על ידי בניית "מפת קריירה" המבטאת את ההצלחה הניהולית והאישית.
האימון יעסוק בשיפור מיומנויות וטכניקות לאפקטיביות ויעילות אישית כמו: תעדוף משימות (חשוב מול דחוף), תכנון וניהול זמן/יומן, (פגישות/ישיבות/מיילים) , קביעת גבולות, קבלת החלטות, חידוד האסרטיביות ועוד..
תוצאה: תחושת שליטה ופרודוקטיביות כמו גם איזון בין עבודה לחיים פרטיים ושיפור איכות החיים
אימון לניהול עובדים ולתקשורת אפקטיבית עם עמיתים.  אימון זה יעסוק בהקניית מיומנויות פיתוח והנעת צוותים, מנהלים בדרג ביניים, חניכה, מוטיבציה, משוב והטמעת נהלים, תוך שימת דגש על יחסים בינאישיים,העצמה וניהול אנרגיות. באימון זה יושם דגש על אינטגריטי, מחויבות ואחריות, מיקוד שליטה והאצלת סמכויות, התמודדות עם התנגדויות.
תוצאה:  מבינוניות למצוינות באמצעות סינרגיה ושביעות רצון.
אימון לניהול המטלות אינטגרציה בין המיומנויות האישיות של המנהל, היכולת לנהל את העובדים ועמידה באתגרים המרכזיים. גיבוש תוכנית עבודה המאופיינת בהלימה עם התרבות הארגונית והערכים המרכזיים של הארגון בניית תהליכי ניהול , פיקוח ובקרה, ניהול יעדים ותוצאות (באמצעות מודלים מגוונים ההולמים את סגנון הניהול), ניהול משברים, התמודדות עם פוליטיקה ארגונית ועוד.
תוצאה : הזנקת הארגון , שיפור התוצאות העסקיות.
המתאמן מגדיר את התחומים בהם הוא מבקש לשפר את מיומנותו או ביצועיו וקובע את הדגש באימון.  במידה וקיים קושי להגדיר זאת, נועץ המתאמן ומקבל הכוונה לבירור ואיתור הצרכים. משהוגדרו הצרכים והמטרות, פועלים להשגתם על ידי בחינה של אירועים, סיטואציות, התמודדות עם פתרונם ושימוש במודלים מתקדמים. האימון מתאים למנהלים בכל שדרות הניהול (בכירים, דרג ביניים, זוטרים) ובחלק מהתכנים ניתן (ולעיתים אף רצוי) לעסוק בעבודה סדנאית או באמצעות אימון קבוצתי או צוותי.

התכנית מבוססת על סדרת מפגשים אישיים מוגדרת מראש וכוללת היכרות מעמיקה עם המנהל וליווי צמוד לו, במטרה לפתח ולשפר את מיומנויות הניהול שלו ולהוביל אותו להצבת יעדים ניהוליים חדשים ולמימוש מטרותיו תוך ערנות לצרכי, ערכי ומטרות הארגון בו הוא פועל. הכלים באימון לקוחים מעולמות תוכן נרחבים כמו: ניהול, מכירות, שיווק, משאבי אנוש, תורת המערכות ועוד.
רק מאמן מומחה שחי את עולם התוכן הארגוני ונמצא כולו במסגרת קבועה של למידה ופיתוח אישי בעל ניסיון רב שנים בתחום, יכול ללוות את המנהל באופן מקצועי ולספק לו חבילת מיומנויות בעלות ישימות גבוהה וכלים מיטביים למימוש הפוטנציאל האישי הניהולי שלו.
צור קשר עוד היום!